تقویت مهارت ریدینگ با کتاب های مصور

تقویت مهارت ریدینگ ، یکی از بخش‌های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی است که اکثر زبان آموزان آن را دشوار می‌پندارند.

شاید از جهاتی نگرانی دربارهء تقویت مهارت ریدینگ به جا باشد. زیرا فهمیدن کلمه به کلمهء یک متن انگلیسی یک موضوع است و فهمیدن کل متن نیز یک موضوع دیگر.

اگر شما طرفدار کتاب های مصور هستید باید متوجه این موضوع باشید که می‌توانید به منبع بسیار خوبی برای تقویت مهارت ریدینگ دسترسی داشته باشید.

در این پست ما راه‌های تقویت مهارت ریدینگ با کتاب های مصور را برسی می‌کنیم و درآخر به ارائه چند پیشنهاد می‌پردازیم.

چرا کتاب مصور؟

اگر تجربه خواندن کتاب مصور را داشته باشید متوجه این موضوع هستید که هر صفحه بی آنکه کلمات آن خوانده شود بیانگر بسیاری از محتوای درون متن آن است.

یکی از مشکلاتی که خواندن متن‌های انگلیسی برای زبان آموزان ایجاد می‌کند، متوجه نشدن موضوع اصلی است.

این مشکل دیگر در کتاب های مصور وجود ندارد زیرا شما از ابتدا می‌دانید موضوع داستانی که آن را دنبال می‌کنید چه چیزی است. علاوه بر آن همانطور که گفته شد هر صفحه با نقاشی و تصویری که درون خود دارد حالات و موضوع بحث یا اتفاق را فریاد می‌زند. گاهی حتی در کتاب‌هایی که سطح سختی ندارند، اگر حتی نخواهید متن درون کتاب را بخوانید با ورق زدن آن متوجه موضوع آن خواهید شد.

عادت به خواندن متون انگلیسی

تقویت مهارت ریدینگ

ممکن است از خود بپرسید که پس فایدهء این کتاب‌ها چیست؟ پاسخ این جاست که کتاب های مصور در ابتدا ترس شما را از خواندن یک کتاب انگلیسی، از بین خواهند برد.

بسیاری از کسانی که با مهارت Reading مشکل دارند از خواندن متون انگلیسی امتناع می‌ورزند و دلیل اینکار تنها ترس از خواندن این مطالب است.

کتاب های مصور با موضوعات جالب شما را جذب خواندن متون انگلیسی خواهند کرد. پس از مدتی چشم شما به خواندن کلمات انگلیسی عادت خواهد کرد.

یادگیری کلمات و اصطلاحات انگلیسی

همانطور که گفته شد، گاهی ممکن است یک متن انگلیسی را بخوانید. حدود هشتاد درصد کلمات آن را نیز متوجه شوید ولی نتوانید موضوع و پیامی که متن در تلاش برای رساندن آن است را متوجه شوید.

یکی از دلایل متوجه نشدن موضوع اصلی اصطلاحات انگلیسی یا همان Idioms هستند که در پستی جداگانه آن را برسی کردیم.

در لینک زیر می‌توانید این پست را بخوانید و از مطالب آن استفاده کنید:

اصطلاحات انگلیسی

کتاب های مصور انگلیسی این فرصت را به شما می‌دهند که با با دایرهء لغات و اصطلاحات انگلیسی بزرگ‌تری آشنا شوید. البته به شرطی که این کتاب‌ها به قصد تقویت مهارت ریدینگ خوانده شوند. در طول خواندن حتما اصلاحات و کلمات جدید یادداشت و چک شوند.

در اینجا با استفاده از یک دیکشنری خوب می‌توان بسیاری از اصطلاحات جدید را که مرتبط به لغت جدید است یاد گرفت. قبلاً در پستی ویژگی بهترین دیکشنری را برسی کردیم که می‌توانید آن را مطالعه بفرمایید.

تنوع موضوع

وقتی صحبت از خواندن کتاب های مصور برای تقویت مهارت ریدینگ به میان می‌آید، اکثراً یاد کتاب های مصور ابر قهرمانی و مارول میافتند.

این تصوری غلط است که کتاب های مصور محدود به این دسته از موضوعات می‌شوند. امروزه بسیاری از موضوعات مختلف به شکل کتاب مصور در می‌آیند. این کتاب‌ها از ردهء سنی کودکان تا بزرگسالان گسترده است.

کتاب‌های مصور کودکان دایره لغات محدودتری دارند و هرچه ردهء سنی آن بالاتر می‌رود، دایرهء لغات آن بزرگ‌تر می‌شود. تا جایی که بعضی از کتاب های مصور انگلیسی زبان ردهء سنی بزرگ سالان دارد و خواندنش برای کودکان توصیه نمی‌شود.

اگر با مانگاهای ژاپنی آشنا باشید به خوبی پیام این بخش را درک خواهید کرد. مانگا کتاب‌های مصور ژاپنی است که امروزه بسیار محبوب اند و اصلاً محدود به یک ردهء سنی نمی‌شوند.

بسیاری از این مانگاها به زبان انگلیسی نیز منتشر شده‌اند. اگر طرفدار این دسته از کتاب‌ها هستید می‌توانید تقویت مهارت ریدینگ خود را به این کتاب‌ها بسپارید.

تقویت مهارت ریدینگ و پیشنهاد چند کتاب مصور انگلیسی زبان

تقویت مهارت ریدینگ

در این بخش به معرفی چندی از کتاب های مصور انگلیسی میپردازیم. سطح این کتاب‌ها ذکر شده است پس اگر قصد خرید یا خواندن آن را دارید حتما به آن دقت کنید.

سطح مبتدی

کتاب Reading with  Pictures: Comics That Make Kids Smarter یک کتاب با سطح مبتدی و موضوع آموزشی است. بیش از 12 داستان کوتاه با موضوعات مختلف دارد و به توضیح تاریخ و جامعه آمریکا می‌پردازد.

Sketch  Monsters: Escape of the Scribbles این کتاب با ژانر فانتزی، راجع به دختری است که نمی خواهد احساساتش را با کسی در میان بگذارد. در عوض، او این احساسات را در دفتری و به شکل هیولاها می کشد. یک روز، او می فهمد تمام هیولاها از دفترش فرار کردند، به دنیای واقعی رفتند و باید تمام آن ها را به دفترش برگرداند.

سطح مبتدی تا متوسط

کتاب Calvin and  Hobbes در ژانر کمدی و حول ماجراجویی‌های یک پسر بچه به اسم کالوین به تصویر کشیده شده است. داستان آن در اواخر دههء هشتاد اتفاق میافتد. این کتاب برای یادگیری اصطلاحات هنگام بازیکودکان و فرهنگ آمریکا مناسب می‌باشد.

کتاب Bone: Out from  Boneville در ژانر فانتزی و کمدی منتشر شده است. موضوع آن گشت و گذارهای ماجراجویانه چند پسرعمو در جنگل است.

سطح متوسط

کتاب Archie در سطح متوسط و با ژانر طنز و عاشقانه تألیف شده است. این کتاب به غیربومیان راجع به آمریکا شناخت می‌دهد. داستان در شهر کوچکی به نام Riverdale اتفاق می افتد. «آرشی» نوجوان شخصیت اصلی داستان است. اما دوستان دبیرستانی او هم نقش بسیار مهمی در داستان ها دارند. این داستان ساختار اجتماعی یک دبیرستان آمریکایی را به خوبی به تصویر کشیده. برای تقویت مهارت ریدینگ بسیار مناسب است.

کتاب معروف Garfield در ژانر طنز منتشر شده است. این کتاب مصور برای تعداد دفعات چاپ رکوردی در گینس ثبت کرده است.

داستان درباره زندگی روزمره گربه تنبلی به نام گارفیلد است که صاحبش سگی هم دارد. این کتاب مصور خیلی عامیانه است. معمولا درباره عادت های غذایی گارفیلد و تنفر او نسبت به دوشنبه ها و رژیم های غذایی است. این کتاب مصور برای خواننده هایی که نمی خواهند با متون پیچیده تمرین کنند عالی است. کسانی که فقط می‌خواهند روی تمرین زبان انگلیسی تمرکز کنند.

تقویت مهارت ریدینگ با آموزش مجازی

این مجموعه با ارائهء آموزش زبان به صورت مجازی، بخش ویژه‌ای را به قسمت ریدینگ اختصاص داده است. با استفاده از این بخش در این مجموعه علاوه بر افزایش سرعت یادگیری، در وقت و هزینه نیز صرفه جویی خواهد شد. در لینک زیر می‌توانید با مجموعه ارتباط برقرار کنید:

تماس با ما

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست